17.02.2022 – Katowice
godz. 19:30
Tribute to Led Zeppelin
13.03.2022 – Kraków
godz. 19:00
Tribute to Led Zeppelin

Tribute to Led Zeppelin
To znany wszystkim fanom muzyki rockowej zespół brytyjski, jeden z pionierów hard rocka, uważany za jeden z najbardziej znaczących zespołów muzycznych w historii. Zespół sprzedał około 300 milionów płyt na całym świecie i ponad 110 milionów w Ameryce.
Odmienił formułę koncertów rockowych – pod koniec lat sześćdziesiątych, gdy inni występowali przeciętnie przez 30 minut, Led Zeppelin potrafił grać na żywo przez kilka godzin.
Przez cały okres funkcjonowania skład zespołu nie ulegał zmianom, a po śmierci perkusisty Johna Bonhama w 1980 roku zakończył działalność.
W późniejszym czasie grupa kilka razy reaktywowała się przy okazji pojedynczych koncertów. Nigdy jednak nie wystąpiła w Polsce. Owszem, od czasu do czasu do naszego kraju trafiali Jimmy Page i Robert Plant lub też Robert Plant solo (nasza firma miała przyjemność organizowania jego koncertów).
Bardzo znane zespoły doczekują się wydarzeń z serii “Tribute to”… Viva Music od kilku lat prezentuje tego typu koncerty poświęcone światowym sławom estrady. Staramy się prezentować najlepsze i najciekawsze zespoły tego typu z różnych stron świata: od USA, przez Włochy, Danię, Szwecję itd.
Niektórzy wykonawcy, jak choćby Queen, ABBA, Pink Floyd mają nie tylko wielu naśladowców, ale także artystów grających koncerty typu “Tribute to”.
Nie ma ich zbyt wielu Led Zeppelin. Dlaczego? Bo ich muzyka nie jest łatwa. Jest wymagająca nie tylko dla słuchacza, ale także dla muzyków.
I właśnie na ucztę muzyki Led Zeppelin w wykonaniu świetnych instrumentalistów i zjawiskowego wokalisty zapraszamy w najbliższym czasie. Kto chciałby powspominać i usłyszeć na żywo kolejny raz takie utwory jak: Good Times Bad Times, Baby I’m Gonna Leave You, Your Time Is Gonna Come, Rock and Roll, Immigrant Song, Kashmir czy wreszcie Stairway to Heaven, powinien natychmiast kupić bilety.
W czasie koncertów w Polsce, zespół będzie także przygotowywać materiały video do swojej produkcji. Zapraszamy więc na Tribute to Led Zeppelin.
Początek wydarzenia: 19:00, otwarcie bram: 18:00.